Trefl doścignął Asseco Prokom 42

Będzie siódmy mecz finału play-off koszykarzy! Trefl wykorzystał na własnym parkiecie szansę na wyrównanie stanu rywalizacji z Asseco Prokomem. W trzeciej kwarcie mistrzowie Polski prowadzili już kilkunastoma punktami, ale wówczas swoją drużynę poderwali do walki Filip Dylewicz (28 punktów) i Łukasz Koszarek (16 asyst). W tej sytuacji na nic zdało się 27 "oczek" Jerela Blassingame'a. Gospodarze triumfowali nad gdynianami 84:81 (21:20, 20:26, 23:21, 20:14), wyrównując stan rywalizacji do czterech zwycięstw na 3-3. Z ceremonią wręczenia złotych i srebrnych medali trzeba poczekać do siódmego starcia, w środę w Hali Gdynia.