Trefl po raz pierwszy wygrał w Gdyni 32

Niesamowite emocje przeżyli kibice koszykówki w sobotni wieczór w Hali Gdynia. Asseco Prokom, któremu do obrony mistrzowskiego tytułu brakowało jednej wygranej, uległo Treflowi 71:76 (15:18, 20:16, 20:19, 16:23) i jest to pierwsza porażka porażka podopiecznych Andrzeja Adamka w krajowej rywalizacji na własnym parkiecie! Sopocianie wygrali dzięki dobrej postawie w czwartej kwarcie oraz świetnej skuteczności rzutów za trzy punkty. Tym samym w trójmiejskim finale play-off ekipa Karlisa Muiznieksa przegrywa już tylko 2-3, a kolejne spotkanie, w najbliższy poniedziałek rozegra w Ergo Arenie. Koronacja została odłożona i nastąpi po sukcesie numer cztery jednego z zespołów.