Lechia zremisowała z Lechem 3:3 43

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali u siebie z Lechem Poznań 3:3 (2:1). Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale w drugiej połowie to oni musieli gonić punkt. Emocje w tym meczu zafundował w dużej mierze... VAR. To po konsultacji z ekipą, która śledzi grę przed telewizyjnym monitorem, arbiter Tomasz Musiał pod koniec pierwszej, dość niemrawej pierwszej części spotkania, przyznał biało-zielonym karnego, a po zmianie stron wyrzucił z boiska miejscowego obrońcę Michała Nalepę. Podopieczni Adama Owena w "10" stracili 2 bramki, ale gdy tylko siły się wyrównały, doprowadzili do wyrównania, gdyż Emir Dilaver wpakował piłkę do własnej siatki.