W Gdańsku powstaje elektrownia, która zmieni energetyczną mapę Polski 37
Energetyczny game-changer na północy! W Gdańsku przyspiesza budowa pierwszego wielkoskalowego bloku CCGT - elastycznej jednostki o mocy ok. 560 MW, która w krytycznych momentach zasili ponad milion gospodarstw i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne kraju. Za projektem stoją: Energa i Polimex Mostostal, a "serce" elektrowni, które dostarczy Siemens Energy, ma dotrzeć do Trójmiasta w 2027 r. To początek nowej mapy mocy razem z bliźniaczymi inwestycjami w Grudziądzu i Ostrołęce (łącznie ok. 2,4 GW).