Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3. Udana inauguracja PlusLigi siatkarzy 50

Trefl Gdańsk przegrał z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (19:25, 25:22, 24:26, 17:25). Miejscowi siatkarze mocno postawili się faworyzowanemu rywalowi. Mieli szansę nawet na objęcie prowadzenia w meczu, ale w trzecim secie nie wykorzystali piłki setowej. Podopiecznych Michała Winiarskiego w niedzielę wspierało około 5,5 tysiąca kibiców. Dlatego i z tego powodu, mimo niekorzystnego wyniku, można mówić o udanej inauguracji PlusLigi w Ergo Arenie. Następny mecz w tym obiekcie już 30 października o godzinie 18:30 Przeciwnik - Cerrad Enea Czarni Radom.