Z Jastrzębskim gdańszczanie walczyli przez dwa sety 32

Siatkarzom Lotosu Trefla nie udało się pójść za ciosem. Przed tygodniem gdańszczanie ograli na wyjeździe lidera PlusLigi, ale jak wrócili do Ergo Areny ponownie ogarnęła ich niemoc. Była ona tym większa, im dłużej trwał mecz z Jastrzębskim Węglem, a rywale skutecznie odcięli miejscowych od ataku ze środka. Może spotkanie potoczyłoby się inaczej, gdyby podopieczni Dariusza Luksa nie zmarnowali prowadzenia 23:21 w drugiej partii i poprawili rezultat na 2:0 w setach. Zamiast tego żółto-czarni przegrali po raz siódmy w bieżącym sezonie w roli gospodarza, tym razem 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 16:25).