Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Wyrównana gra siatkarzy, ale bez seta 37

Trefl Gdańsk przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 20:25, 23:25) w 5. kolejce PlusLigi. Wynik nie oddaje w pełni tego co działo się na parkiecie. Miejscowi siatkarze długimi fragmentami z faworyzowanym rywalem toczyli wyrównali bój, ale pogrążyły ich seryjnie tracone punkty w kluczowych momentach. W pierwszym secie od prowadzenia 20:18 zaliczyli tylko jedną udaną akcję, w drugim stanęli przy 16:15, a w trzecim od 23:23 popełnili dwa błędy, które zakończyły spotkanie. Grano bez udziału publiczności, w treningowej hali Ergo Areny.