Asseco pokonało Stelmet i gra dalej 47

Koszykarze Asseco ponownie sprawili niespodziankę w swojej hali. W ćwierćfinale play-off pokonali po dogrywce Stelmet Zielona Góra 73:70 (13:16, 11:17, 14:17, 20:8, d. 15:12) i przedłużyli sezon o jeden mecz. Końcówkę czwartej kwarty i dogrywkę popisowo rozegrali A.J. Walton i Przemysław Żołnierewicz, którzy poprowadzili drużynę do pierwszej wygranej w serii do trzech zwycięstw. W niej to jednak rywale prowadzą 2:1. Gdyńsko-zielonogórska para jest jedyną w tym sezonie TBL, która rozegra w ćwierćfinale mecz numer cztery. Odbędzie się on w piątek, w Gdynia Arenie o godz. 19:15.