Hat-trick Wiśniewskiego powalił Piasta 49

Lechia drugi w tym sezonie pokonała Piasta Gliwice, a Piotr Wiśniewski strzelił pięć z sześciu goli zdobytych przez gdańskich piłkarzy w tym dwumeczu. W niedzielę 32-latek po raz pierwszy w karierze na boiskach ekstraklasy ustrzelił hat-tricka. Biało-zieloni wygrali 3:1 (2:0) i skończyli serię sześciu spotkań bez zwycięstwa. Udany debiut zaliczył 18-letni Damian Garbacik. Jednak na pożegnanie z PGE Areną w 2014 roku były nie tylko pozytywy. Nigdy wcześniej w historii spotkań ligowych na tym obiekcie frekwencja nie była tak niska jak w niedzielę. Pojedynek trzeba było przerwać na blisko kwadrans po "pokazie" pirotechnicznym, co zapewne kosztować będzie klub grzywnę. Już na początku gry kontuzji nabawił się Rafał Janicki, a przez całą drugą połowę gospodarze musieli sobie radzić w "10", gdyż czerwoną kartkę otrzymał Mavroudis Bougaidis.